02 грудня 2022 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Звернення громадян
 • Публічна інформація
 • Регуляторна політика
  Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • Очищення влади
 • Вивчення громадської думки
 • Правове забезпечення
 • Установи
 • Громадська рада при РДА
 • Державний реєстр виборців
 • Соціальний захист населення
 • Містобудування та архітектура
 • Вакансії
 • Протидія домашньому насильству
 • Служба у справах дітей
 • Протоколи комісії ТЕБ та НС
 • Діяльність спостережної комісії
 • COVID-19 район
 • Місцеві вибори 2020
 • Реєстр колективних договорів
 • Публічні закупівлі
  Внутрішньо переміщені особи

  АРХІВ НОВИН

  « Грудень 2022 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31  
  141 55521    Захісні споруди  Україна НАТО

  unnamed  Кримbezviz

  Четвер, 30 листопада 2017 19:45

  Відповідь на критику влади в інтернет-виданні «Конкурент»

  Реагуючи на статтю «На Волині котельні за три мільйони гривень стоять без діла, наче пам'ятники», опубліковану в інтернет-виданні «Конкурент» Луцька районна державна адміністрація повідомляє, що Луцькою районною радою протягом 2015-2017 років приймалися рішення про передачу будівель шкільних котелень з балансу відділу освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької райдержадміністрації на баланс КП «Луцьке». Станом на 10.11.2017 документально оформлено передачу будівель 11 котелень. На усі земельні ділянки, де розташовані заклади загальної середньої освіти, в тому числі і шкільні котельні, оформлені державні акти на право постійного користування земельними ділянками. Отримувачем державних актів був відділ освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької райдержадміністрації. Цільове призначення земельних ділянок – для обслуговування приміщень загальноосвітніх шкіл.

  Повноваження щодо володіння земельними ділянками або встановлення форми володіння ними  визначені Земельним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування», нормами Цивільного та Господарського кодексу. Зокрема п.1 ст. 60  Закону України «Про місцеве самоврядування» встановлено право комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах на рухоме і нерухоме майно, в тому числі на землю. П.4 ст. 60 згадуваного Закону зазначено, що районні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об’єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад. Норми  ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування» визначають власниками земельних ділянок під закладами загальної середньої освіти сільські і селищні ради. Землекористувачем цих ділянок є відділ освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької райдержадміністрації як орган управління закладами освіти району, наділений Законом України «Про місцеві державні адміністрації» та Законом України «Про місцеве самоврядування» повноваженнями органу виконавчої влади.

  КП «Луцьке» протягом 2016-2017 років на земельних ділянках закладів загальної середньої освіти сіл Липини і Чаруків  здійснювалося будівництво двох нових котелень. Погодження або отримання,  відповідно до діючого законодавства, дозволів на  використання частини земельних ділянок закладів освіти до початку будівництва здійснює замовник будівництва.

  Цивільним кодексом України законодавчо визначено як один із видів речових прав на чуже майно право забудови земельної ділянки (суперфіцій), а також зазначені підстави виникнення права користування чужою земельною ділянкою для забудови (сервітут). Нормами ст. 401, 402, 403 Цивільного кодексу встановлено зміст сервітуту та випадки, у яких він встановлюється. Нове будівництво серед перерахованих випадків встановлення права користування земельною ділянкою (сервітут) не зазначено.  П. 1ст. 413 Цивільного кодексу право надання земельної ділянки в користування іншій особі для будівництва будівель (суперфіцій) надано власнику земельних ділянок.

  Відділ освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької райдержадміністрації не є власником земельних ділянок, не може одноосібно вчиняти кроки щодо надання іншим особам прав на володіння або користування земельними ділянками.

  Окрім того, варто зауважити, що відносини, які виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників до електричних мереж, регулюються Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених Постановою НКРЕ від 17.01.2013. Відділ освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької райдержадміністрації не є замовником приєднання і не є установою, яка здійснює розподіл та транспортування електричної енергії, а також не здійснює продаж електричної енергії третім особам.

  Відділ інформаційної діяльності,

  інформаційних технологій та комунікацій з громадськістю

  Переглядів 1762
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Луцька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Луцькій райдержадміністрації.
  Адреса: 43001, м. Луцьк, вул. Ковельська, 53, - т/ф. 728204, т.728144; E-mail: infо@lutskаdm.gov.ua
  © 2014 lutskadm.gov.ua