Постраждалі від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства можуть отримати безоплатну правову допомогу від держави
Система безоплатної правової допомоги (БПД) запускає інформаційну кампанію про допомогу постраждалим від насильства. Кампанія складатиметься з двох частин: підтримка у випадках сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією росії проти України та допомога постраждалим від домашнього насильства.
Інформація про персонально-відповідальну особу за протидію домашньому насильству
Заходи у сфері запобігання протидії домашньому насильству
Заходи Мінсоцполітики відображені у таких програмних документах, прийнятих останнім часом, як п’ятирічна комплексна Державна програма запобігання та протидії домашньому насильству. Ключовим в ній є робота по подоланню стереотипів у суспільстві та цільове фінансування регіонів для розширення мережі спеціалізованих служб допомоги постраждалим від домашнього насильства.
Формуючи політику у сфері протидії домашньому насильству, Мінсоцполітики приділяє увагу превентивним заходам
Карантин та пов’язана з ним ізоляція спричинили сплеск домашнього насильства в усьому світі, зокрема, і в Україні. Карантин скорегував життя багатьох людей та сімей. Багато хто опинився 24/7 зі своєю сім’єю. В таких випадках часто трапляються сварки та конфлікти, і випадки домашнього насильства також не є винятком.
Мінсоцполітики розпочинає інформаційну кампанію «Не дай домашньому насильству шанс!»
Для переважної більшості людей домашнє насильство – це традиційно вкорінена норма, установлена поколіннями. Постраждалі від домашнього насильства (переважно жінки) не можуть належним чином виконувати свої батьківські обов’язки, внаслідок чого зростає рівень соціального сирітства.