26 жовтня 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Звернення громадян
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Правове забезпечення
 • Державні реєстратори та ЦНАП
  Районні установи
 • Громадська рада при РДА
 • Оголошення
 • Реформи в Україні
 • Управління статистики інформує
 • Державний реєстр виборців
 • Соціальний захист населення
 • Запобігання проявам корупції
 • Містобудування та архітектура
 • Вакансії
 • Туризм
 • Протидія домашньому насильству
 • Служба у справах дітей
 • Протоколи комісії ТЕБ та НС
 • Діяльність спостережної комісії
 • COVID-19 район
 • Місцеві вибори 2020
 • Військовий резерв
 • Реєстр колективних договорів
 • АРХІВ НОВИН

  « Жовтень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
    Луцьк  
  П'ятниця, 13 березня 2015 12:46

  Основні зміни у пенсійному забезпеченні

  Змінюються розміри «спеціальних» пенсій

  З 1 січня 2015 року при призначенні  пенсій таким категоріям пенсіонерів, як прокурори, державні службовці, судді, народні депутати, службовці органів місцевого самоврядування, відсоток від заробітної плати, що береться для обчислення пенсії, зменшується з 70 до 60.

   При призначенні пенсій за законом «Про наукову та науково-технічну діяльність»  відсоток від заробітної плати, що береться для обчислення пенсії, зменшено з 80 до 60.

  Передбачено, що  пенсіонер будь-якої із «спеціальних» категорій  позбавляється права на одержання «спеціальної» пенсії у разі вчинення корупційного діяння (звільнення з роботи у зв’язку із засудженням за умисний злочин із використанням свого посадового становища або притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією).

  Перерахунок «спеціальних» пенсій вже не буде проводитися щоразу при зростанні заробітної плати працюючих службовців. Порядок проведення перерахунків таких пенсій визначатиме Кабінет Міністрів України. 

  Припиняється достроковий вихід на пенсію  у зв’язкуізскороченнямштатів та за станом здоров'я

  З 1 січня 2015 року скасовано можливість виходу на пенсію достроково за півтора року до досягнення пенсійного віку, якщо людина  звільняється  у зв’язку із скороченням штатів або за станом здоров’я.

  Також виключено норму щодо дострокового виходу на пенсію за два роки до досягнення пенсійного віку особам, які вивільняються у зв’язку із закриттям ЧАЕС. Але ця зміна здебільшого є технічною, оскільки норма практично не використовувалась.

  Пенсії, призначені достроково до 1 січня 2015 року, будуть виплачуватися і надалі.

  Кабінет Міністрів України визначає розміри пенсій, надбавок, підвищень  чорнобильцям та дітям війни, а також порядок індексації пенсій 

  Розміри мінімальної пенсії інвалідам-чорнобильцям, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю внаслідок аварії на ЧАЕС, розміри компенсацій сім’ям за втрату годувальника внаслідок чорнобильської катастрофи встановлюються Кабінетом Міністрів України.

  Аналогічне право надано Кабінету Міністрів і щодо визначення розміру підвищення дітям війни.

  На сьогодні розміри зазначених виплат встановлені постановами Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210  та від 28грудня2011 року № 1381.

  Скасовано норму щодо призначення до пенсій доплат за проживання на забруднених територіях.

  Розміри раніше призначених пенсій у зв’язку із прийняттям цієї норми не зменшаться. А для пенсій, призначених після 1 січня 2015 року,  відповідна доплата встановлюватися вже не буде (розмір доплати становив від 5,20 грн. до 13,20 грн.).

  Законом про Державний бюджет України  на 2015 рік підтверджено право Кабінету Міністрів України на встановлення розмірів окремих соціальних виплат, у тому числі чорнобильцям, дітям війни, військовослужбовцям та деяким іншим категоріям громадян.

  Крім цього, відповідно до Державного бюджету, Кабінет Міністрів України має затвердити спеціальний порядок проведення індексації розмірів пенсій у 2015 році.

   

  Розмір  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зросте до 1074 грн.

   

  Розміри прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати на 2015 рік,  грн.

  Вид соціальної гарантії з 1 січня  з 1 грудня
  Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць 1176 1330
  для дітей віком до 6 років 1032 1167
  для дітей віком від 6 до 18 років            1286 1455
  для працездатних осіб 1218 1378
  для осіб, які втратили працездатність   949 1074
  Мінімальна заробітна плата 1218 1378

  В Україні розмір мінімальної пенсії за віком дорівнює прожитковому  мінімуму для непрацездатних. Величина надбавок та підвищень до пенсій  (наприклад,  доплати за понаднормовий стаж, підвищення пенсії учаснику бойових дій, який досяг 85 років, тощо) також прив’язана до цього показника.

    З огляду на складну економічну ситуацію в країні, протягом 2014 року прожитковий мінімум для непрацездатних осіб не змінювався і становив 949 грн. 

  Реалізація запланованих на нинішній рік реформ забезпечить   необхідний фінансовий ресурс для підвищення розміру соціальних виплат. З 1 грудня 2015 року, згідно із законом про держбюджет,  прожитковий рівень для осіб, які втратили працездатність,  зросте до 1074 гривень.

  Для пенсіонерів це означає, що з 1 грудня 2015 року буде проведено перерахунок  пенсій, а також надбавок і підвищень до них, виходячи з величини 1074 грн.

  Суми  понад  три мінімальних заробітних плати будуть оподатковуватися

  Згідно із законодавством, яке діяло до 1 січня 2015 року, оподаткуванню підлягали суми пенсії, що перевищували 10 тис. гривень, у частині такого перевищення.

  З 1 січня ц.р. внесено зміни до статті 164 Податкового кодексу,   і тепер оподаткуванню підлягають пенсії, розмір яких перевищує три  мінімальних заробітних плати (3654 грн.), в частині такого перевищення за ставкою 15%. Наприклад,  якщо  розмір пенсії становить 4100 грн., то  оподатковуються тільки 446 грн. – та частина, яка перевищує межу в 3654 грн.

  Якщо ж сума перевищення  над трьома мінімальними заробітними платами більша за 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, то ставка податку збільшується до 20%.

  Оподаткування пенсій здійснюється органами Пенсійного фонду України в автоматичному режимі.  Пенсіонерові не потрібнозвертатися з цих питань до податкової інспекції чи управління ПФУ. 

  Зміни щодо збору на  обов’язкове державне пенсійне страхування (валюта, ювелірні вироби)

    Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування запроваджено в Україні в 1998 році

  З 1 січня 2015 року набули чинності  нові норми  щодо збору при купівлі іноземної валюти.

  Ставку збору збільшено з 0,5% до 2%, його сплачуютьлишефізичні особи, які купують готівкову валюту (крім громадян, які мають валютні кредити й купують іноземну валюту для їх погашення). 

  Також із 1 січня 2015 року замість збору від продажу ювелірних виробів із золота, платини та дорогоцінного каміння в Україні запроваджується збір при клеймуванні ювелірних та побутових виробів державним пробірним клеймом на казенних підприємствах пробірного контролю.

  Розмір збору – 10% вартості основного дорогоцінного металу (золота, срібла, платини, паладію) у перерахунку на вагу чистого металу. Сума визначається за офіційним курсом банківських металів на момент, коли виріб подається на клеймування.

  Казенні підприємства пробірного контролю подають до 20 числа місяця, що настає за звітним, до органів Пенсійного фонду звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні клеймування виробів державним пробірним клеймом.

  Нова форма звітності для платників цього збору  (як і збору при купівлі готівкової іноземної валюти) нині розробляється Пенсійним фондом і буде затверджена  Кабінетом Міністрів України.

  Перевірки   контролюючих органів – виключно з дозволу КМУ чи за заявкою суб’єктагосподарювання

  Законодавством, що набрало чинності з 1 січня 2015 року, продовжено мораторій  на перевірки контролюючими органами підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців. У 2015 та 2016 роках  вони здійснюватимуться виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

  Зміни у нарахуванні єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування

   

   З 1 січня 2015 року відбулися істотні зміни в законодавстві щодо сплати єдиного внеску, спрямовані  на детінізацію ринку праці та легалізацію заробітної плати. Зокрема:

  – передбачено нарахування єдиного внеску за кожну застраховану особу;

  – запроваджено мінімальний внесок за місяць за найманих працівників;

  – запроваджено знижувальний коефіцієнт розміру єдиного внеску за найманих осіб за основним місцем роботи для роботодавців, які підвищують заробітну плату.

  Роз’яснення з питань нарахування  та сплати єдиного внеску надає Державна фіскальна служба України.

   

  Переглядів 1349
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Луцька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Луцькій райдержадміністрації.
  Адреса: 43001, м. Луцьк, вул. Ковельська, 53, - т/ф. 728204, т.728144; E-mail: infо@lutskаdm.gov.ua
  © 2014 lutskadm.gov.ua