Версія для друку
Вівторок, 17 березня 2015 09:47

З метою активізації роботи щодо організації тимчасових робіт нещодавно в Луцькому районному центрі зайнятості відбувся семінар для роботодавців на тему «Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру».

У заході взяли участь 9 роботодавців району, зайнятих у сфері сільського господарства, ветеринарної діяльності, виробництві м'ясних продуктів, роздрібної торгівлі,нерухомого майна, організації відпочинку та розваг.

Учасники семінару ознайомленіз положеннями Порядку організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 175, який визначає механізм організації таких робіт, а також фінансування їх організації.

Зокрема, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Луцького РЦЗ В.Присяжнюк звернула увагу присутніх на той факт, що роботи тимчасового характеру виконуються виключно на створених для цього тимчасових робочих місцях, і для цього не можуть бути використані вакантні посади та вільні робочі місця, які існують на підприємстві.

Як було зазначено на семінарі, у разі, коли на підприємстві виникає певний обсяг робіт, що потребує залучення додаткових працівників, роботодавці подають до центру зайнятості інформацію про потребу у робочій силі. Відповідно до заявки роботодавця, з врахуванням його вимог та побажань, центр зайнятості здійснює направлення осіб, що перебувають на обліку. Обов’язковою вимогою є те, що до тимчасових робіт не відносяться роботи, які пов’язані з ризиком для життя.

Учасники семінару довідались, що до виконання робіт тимчасового характеру на добровільних засадах можуть бути залучені зареєстровані безробітні, особи, які перебувають на обліку у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, а також працівники, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення до 50 відсотків передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції.

Присутніотримали роз’яснення, що у разі організації тимчасових робіт розрахунок оплати праці та єдиного внеску проводиться за фактично відпрацьований час.

Роботодавці погодились, що в сучасних умовах згортання виробництв та ринків збуту, обмежень попиту на робочу силу особливого значення набуває організація тимчасових робіт та залучення до таких робіт соціально вразливих категорій населення та внутрішньо переміщених осіб, які не мають постійної роботи та заробітку, з метою можливості отримання ними тимчасової грошової підтримки.

Під час заходу роботодавці обмінялись думками, отримали необхідні роз’яснення, подякували за надану інформацію.

Окремі учасники семінару висловили зацікавленість уорганізації тимчасових робіт та мають намір за допомогою служби зайнятості залучати до таких робіт осіб, які перебувають на обліку.

Переглядів 858 Останнє редагування Вівторок, 17 березня 2015 09:48