Версія для друку
Середа, 04 серпня 2021 08:09

Голова ОДА Юрій Погуляйко: вакцинація – єдиний спосіб запобігти новій хвилі захворювання на COVID-19

Аби уникнути нової хвилі коронавірусу в Україні та на Волині зокрема, виробити «колективний» імунітет проти небезпечної хвороби, потрібно просто прийти у найближчий центр масової вакцинації населення чи пункт щеплення та зробити безкоштовне щеплення проти COVID-19.

З таким закликом звернулися до волинян голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко та голова обласної ради Григорій Недопад.

«На думку медичних експертів, новий спалах буде більш інтенсивним, ніж попередні, а новий штам Delta більш агресивний, – наголосив голова ОДА. – Відомо, якщо 90–95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не пошириться територією країни. Тому до піку нової хвилі COVID-19 в Україні хочуть встигнути вакцинувати якомога більше людей, аби  сформувати так званий «колективний» імунітет. Наразі на Волині показники з вакцинації одні з найнижчих в Україні. Тож закликаю усіх мешканців області прийти у найближчий пункт щеплення та вакцинуватися».

Варто наголосити, що і голова облдержадміністрації, і голова обласної ради уже отримали необхідні два щеплення, власним прикладом показуючи, що вакцинація безпечна та необхідна. 

«Пандемія змусила перелаштувати наше життя. Аби це змінити потрібно виробити «колективний» імунітет. У всіх наших медичних закладах вакцини достатньо. Не ігноруйте вакцинацію, це найменше що ви можете зробити для свого здоров’я та життя», - звернувся до волинян Григорій Недопад.

Своєю чергою, заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук повідомила статистичні дані вакцинальної кампанії на Волині.

«На сьогодні вакциновано 106 840  жителів області. Загалом отримали: 1-шу дозу – 64 983 особи та 2-гу дозу – 41 857 осіб. На Волині створенні усі умови для проведення вакцинальної кампанії у повному обсязі. Зокрема, працює 9 центрів масової вакцинації населення: 4 у місті Луцьку та по одному у містах  Нововолинськ, Володимир-Волинський, Камінь-Каширський, Любомль та Ковель. Створено 87 стаціонарних пунктів щеплення, 15 мобільних бригад з вакцинації населення вакциною Covishield/AstraZeneca та CoronaVac і 17 мобільних бригад з вакцинації Pfizer», - зазначила Людмила Тимощук.

Слід зауважити, що для волинян доступні чотири вакцини на вибір – AstraZeneca, CoronaVac, Comirnaty/Pfizer та Moderna, які сертифіковані та використовуються для імунізації населення у всьому світі. Паспорти вакцинації цими вакцинами теж визнаються у всіх країнах.

Вакцинація здійснюється на безплатній основі, добровільно та не залежно від місця реєстрації.

На завершення брифінгу головний санітарний лікар області Наталія Янко повідомила, що наразі в області 99 % усіх хворих на COVID-19 – це не вакциновані громадяни.

Вакцинація – наразі єдиний метод захисту від коронавірусу.

Нагадуємо, інформація про пункти та центри щеплення, графік їх роботи розміщена на сайті https://vaccination.covid19.gov.ua/ .

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Переглядів 214

Медіа